Fototapety Warszawa

Montaż fototapet Warszawa

Po latach dominacji skandynawskiego chłodu i minimalizmu, we wnętrzach zaczynają dominować coraz odważniejsze połączenia faktur, kolorów i wzorów. Wśród wnętrzarskich trendów wysoką pozycję zajmują fototapety w ciemnych barwach, z dużymi roślinnymi elementami. Motyw roślinny jest doskonałym sposobem na urozmaicenie łazienki, toalety, sypialni czy salonu. Idealnie pasująca do neutralnej bazy kolorystycznej wnętrz, jest także fototapeta w niesymetryczne wzory geometryczne, kafelki lub strukturę drewna. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie własnego zdjęcia do stworzenia fototapety do czego również namawiamy.

Oferujemy profesjonalny druk fototapet wraz z montażem lub samą usługę naklejenia fototapety, którą posiada klient. Fototapeta na życzenie klienta może być dodatkowo laminowana zapewniając powłokę ochronną przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami.

Chętnie doradzimy w wyborze zdjęcia, materiału do druku fototapety oraz przygotowaniu podłoża.

ZDJĘCIE DO DRUKU MOŻNA WYBRAĆ SAMODZIELNIE Z NIŻEJ PODANYCH BANKÓW ZDJĘĆ.

Wizualizacja wybranego zdjęcia w pomieszczeniu jest BEZPŁATNA!

Tapety naklejamy bez zakładu/zakładki = EFEKT IDEALNIE GŁADKIEJ POWIERZCHNI.

Fototapety lateksowe

Powłoka lateksowa sprawia, że zdjęcia są realistyczne i mają żywe kolory. Jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów fototapety na ścianę. Jest nieco grubsza od fototapety papierowej, więc najlepiej kleić ją na „styk”, a nie na zakładkę jak papierową. Ściana pod taką fototapetę nie musi być idealnie gładka, gdyż grubsza warstwa pokrywa bardzo małe niedoskonałości ściany, jednak idealnie wygląda na gładkiej ścianie. Materiał nie rozciąga się podczas nakładania na ścianę. Można ją dodatkowo wzmocnić laminatem przez co będzie znacznie trwalsza. Można ją delikatnie zmywać najlepiej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Nadaje się do dekoracji sypialni, salony czy pokoju dziennego. Nie jest polecana do bardzo wilgotnych pomieszczeń.

Fototapety samoprzylepne

Idealnie sprawdzają się przy dekorowaniu powierzchni gładkich takich jak szkło, fronty mebli, drzwi, gładkie płyty jak również ściany. Ich przewagą jest pełna odporność na wilgoć co umożliwia ich zastosowanie w łazienkach, kuchniach, toaletach. Naklejane zawsze na zakład i laminowane wykazują bardzo wysoką trwałość.

Fototapety winylowe

Fototapeta jest wyjątkowo gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet lateksowych. Zapewnia doskonałą jakość nadruku. Druk na tym materiale jest półmatowy. Wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Można ją myć delikatną gąbką lub lekko zwilżoną ściereczką. Dostępne są różne rodzaje powierzchni np. gładka (smooth), przypominająca w dotyku piasek (sand), etc.. Pomimo zawartości winylu przepuszcza wilgoć, dzięki czemu ściana „oddycha”. Nadaje się do większości pomieszczeń w tym łazienek i kuchni. Ze względu na jej grubość (jest grubsza niż fototapeta  lateksowa) bardziej niż inne tapety przykrywa nierówności ściany. Można zastosować laminat, aby zwiększyć żywotność fototapety.

Fototapety PCW

Jest to podstawowa, ekonomiczna fototapeta powlekana PCW o podkładzie z papieru. Jest cienka i małoodporna na wilgoć czy ścieranie, więc należy ją umieszczać w miejscach suchych, nienarażonych na dotyk. Ściana powinna być gładka, aby uzyskać dobry efekt.

Fototapety fizelinowe

Posiada wszystkie atrybuty fototapety winylowej, ale dodatkowo zawiera fizelinę, czyli włókna poliestowe pokrywające spód fototapety. Dodatkowy materiał dodaje grubości (grubość to 350 g) i elastyczności przez co ten rodzaj fototapety bardzo dobrze nadaje się na nierówne powierzchnie ścian jednocześnie kryjąc niedoskonałości. Można zastosować laminat, aby zwiększyć żywotność fototapety.

Fototapety ekologiczne

Fototapety ekologiczne odróżniają się tym, że pochodzą z recyklingu. Są idealne dla alergików, ponieważ nie gromadzą pleśni i zanieczyszczeń. Za ekologiczne uznajemy fototapety zawierające włókna papierowe i tekstylne, celulozę, mączkę drzewną oraz substancje pomocnicze. Fototapety na bazie produktów naturalnych oddychają i regulują wilgotność w pomieszczeniu, są wolne od alergenów. Nie przyciągają kurzu.

Fototapety to nie wszystko

Oferujemy również druk zdjęć, grafik na papierze typu foto lub płótnie canvas. Jeśli chcesz ozdobić swoje mieszkanie, siedzibę firmy, stoisko targowe lub witrynęskontaktuj się z nami!